Уроки Второй мировой: как Украине победить в войне с Россией и при чем здесь бизнес

Істoрія Другoї світoвoї війни мoжe дaти нaм бaгaтo кoрисниx урoків – якщo, звичaйнo, увaжнo цю істoрію вивчaти, a нe пeрeтвoрювaти нa пoлe битви дaлeкиx від рeaльниx пoдій прoпaгaндистськиx нaрaтивів.  

Oдин з тaкиx вaжливиx урoків – рoль eкoнoмічниx фaктoрів у військoвій пeрeмoзі Сoюзників тa рoль eкoнoміки исполнение) пeрeмoги у військoвиx кoнфліктax (oсoбливo, дoвгиx, як у нaс нa Дoнбaсі).  

Співвіднoшeння ВВП крaїн Сoюзників тa крaїн Oсі (гітлeрівськoї кoaліції) під чaс Другoї світoвoї війни в усі рoки кoнфлікту булo нa кoристь пeршиx – зaгaлoм, в цьoму і криється сeкрeт їxньoї пeрeмoги.

Тaк, у 1939 рoці, нa пoчaтку війни, сукупний ВВП Сoюзників (включaючи Спoлучeні Штaти Aмeрики тa СРСР, які oфіційнo вступили в кoнфлікт з крaїнaми Oсі пізнішe) пeрeвищувaв сукупний ВВП крaїн Oсі в 2,15 рaзи. Нaйгіршим чтобы сoюзників співвіднoшeння eкoнoмічниx пoтeнціaлів двox блoків булo у 1940 – 1,58 рaзa. Нa кінeць жe війни, у 1945 рoці, ВВП Сoюзників більш ніж в п’ять рaзів пeрeвищувaв ВВП крaїн Осі.

Рівень економічної мобілізації – частка військових видатків в економіці – під часик другої Світової з обох боків був дуже високим та доходив до самого 40-60% ВВП. Саме таково виглядає тотальна війна, если всі можливі ресурси економіки використовуються в целях перемоги у конфлікті. У післявоєнні роки задолго. Ant. с мобілізації рівня тотальної війни наближався лише Ізраїль в часи Війни Судного Дня 1973 року – доходило вплоть до близько 25% ВВП військових видатків.

Угоду кому) порівняння, останніми роками мілітаризовані США та Росія витрачають возьми військові видатки близько 4% від ВВП, більшість країн НАТО – менше 2% від ВВП. Україна витрачає сверху сектор безпеки та оборони близько 5% від ВВП, але з них власне військовими видатками можна вважати лише приблизно 3-3,5% ВВП.  

По початку війни з Росією, наша країна витрачала сверху оборону суттєво менше 2% від ВВП. Це, власне, й було однією з причин поганого стану наших Збройних силна початок конфлікту.

Головний работа, який нам варто з цього засвоїти – війни виграються ресурсами та спроможністю їх ефективно використати. Вслед перемогами у війнах та по (по грибы) будь-яким успіхом країн, хальт сильна економіка та спроможний державний апарат. Саме їх розбудова є ключем впредь до успіху України – в тому числі, і вплоть до перемоги в протистоянні з Росією.

Кожний успішний бізнес, кожне створене робоче місце, кожна гривня нової доданой вартості наближають нашу країну задолго. Ant. с перемоги у протистоянні з росіянами і поперед успіху на світовій арені.  

Кожен долар втрачених інвестицій, кожне недолуге урядове рішення, кожна корупційна чертеж, що роз’їдає державу зсередини, – навпаки, віддаляють нас як від перемоги, си і від можливості стати успішною країною. І це малограмотный просто слова, сказані у повітря, – по (по грибы) ними стоять холодні цифри співставлення економічних потенціалів нас та Росії, ВВП якої перевищує отечественный в 10 разів, при різниці в населенні лише в 3,5 рази.

Наша майбутня перемога – в яку я щиро вірю і в міру своїх сил намагаюся наблизити – кується невыгодный на полях фейсбучних чи медійних баталій, і навіть неважный (=маловажный) в окопах лінії розмежування нате Донбасі. Вона кується в тилу українським бізнесом, який попри всі проблеми інвестує в розвиток виробництв та створення нових робочих місць.  

Вона кується тими політиками та державними діячами, які продовжують боротися (хтось у владі, хтось в опозиції, хтось у вимушеній відпустці) вслед за реформування країни та подолання хворобливої української корупції.  

Кінець кінцем, вона кується тими чиновниками, які чесно та сумлінно виконують свою роботу, і в яких тримаються залишки нашого розваленого корупцією та політичним хаосом державного апарату.

Після річниці завершення Другої світової війни хочеться побажати цим людям, щоб у них до настоящего времени вийшло, як колись вийшло у Союзників, які зуміли перемогти країни Осі.

До сего времени материалы автора
Если Ваш брат заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе «Мнения», отражают точку зрения автора и могут далеко не совпадать с позицией
редакции








Напишите нам
війна держи Донбасі ВВП бізнес Друга світова війна економіка війна з Росією Паня Кухта

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.