Українців більше контролюватимуть щодо житлових субсидій

Міністeрствo сoціaльнoї пoлітики Укрaїни мaє нoвoввeдeння, які пoкликaні пoсилити кoнтрoль зa признaчeнням житлoвиx субсидій.

Прo цe рoзпoвів зaступник міністрa сoціaльнoї пoлітики Вітaлій Музичeнкo в eфірі oднoгo з тeлeкaнaлів, пeрeдaє УНН.

Уряд пoсилив умoви щoдo нaдaння субсидій. Рішeння уxвaлив 14 квітня. Відтeпeр тaкoї дoпoмoги будуть пoзбaвлeні личный состав у разі вартісної покупки получи 50 тис. грн, если братися до уваги, зокрема, купівля громадянами інвалюти, металів, наявність депозитів. Також місцеві комісії далеко не зможуть призначати житлові субсидії в окремих випадках.

Що кажуть у Мінсоцполітики

"Якщо раніше вже була образец стосовно того, що субсидія отнюдь не призначалася стосовно купівлі певних дороговартісних речей получи и распишись суму понад 50 тисяч гривень, в таком случае наразі відбувається уточнення, що саме мається нате увазі", — відзначив Музиченко.

З його слів, є й певні аспекти майнового стану. "Скажімо приблизительно, ситуація з верифікацією показує, що людишки, які оформляють субсидію, в окремих випадках після цього роблить разве внески до статутного капіталу певних товариств, альбо підприємств на суму понад 50 тисяч гривень. Тобто, оплатити комунальні послуги коштів отнюдь не вистачає, а здійснити відповідні статутні внески – всего доброго ласка", — сказав Музиченко.

Крім того, як вказав представник Мінсоцполітики, є ситуації, коль людина, оформивши субсидію, йде і купує валюти більше ніж держи мільйон гривень, або купує двушник чи три автомобілі.

"Ми безграмотный говоримо про те, що це масовий тон, це окремі відсотки, можливо, десяті долі відсотків. Але якщо ми говоримо относительно те, що субсидії — це адресна допомога, в таком случае держава має правильно регулювати її надання і забезпечити її потрапляння саме тим, хто цього потребує, а маловыгодный здійснює покупки одноразово для 50 тисяч і більше, а через комунальні послуги оплатити цим людям ловко", — повідомив посадовець.

"Кожного разу поперед. Ant. после тим, як оформлювати субсидію, відбувається порядок перевірки. Але є обмеження в доступі. Органи соціального захисту населення припустимо невыгодный мають доступу до банківської таємниці. А всі покупки понад 50 тисяч гривень проходять спустя банківські установи відповідно перед рішення Нацбанку. Тому нам потрібна допомога Міністерства фінансів, яке має подступы до такої інформації. Ця робота проводиться кожного місяця. Не переводя дыхания настав час, коли ми маємо уточнити відповідні аспекти", — зауважив защитник міністра.

Так, з його слів, під пора верифікації звертається увага держи потенційно понаднормову площу житла ради надання субсидії, або если в домогосподарстві, яке претендує для субсидію, зареєстровані, до прикладу, діти, але соответственно суті не проживають следом.

"Значна частина людей зареєстрована в одному місці, а фактично проживає аль працює в іншому місці. Якщо це і единовременно підтверджується документально, але паралельно кожне таке рішення виноситься нате комісійну справу. Тобто, це більше 300 тисяч випадків по мнению країні. То ми элементарно на підставі цих документів можемо вже приймати рішення знову ж таки вне розгляду на комісійних справах. Тому наразі цей расстояние абсолютно ніяким чином безвыгодный впливає на контингент одержувачів субсидій", — повідомив Музиченко.

"Що стосується майнового характеру, в таком случае… якщо у конкретної особи двум і більше автомобілі (не транспортні засоби, а саме автомобілі), ведь ми вважаємо, що субсидії така важное лицо не потребує", — додав він.

В уточнення, скількох людей позбавили субсидій унаслідок перевірки, задолго. Ant. с прикладу, за 2021 рік, Музиченко відповів: "Возьми сьогодні ми маємо ситуацію, коль близько 3 мільйонів домогосподарств отримують житлову субсидію. У нас квітень — останній місяць опалювального періоду. Якщо говорити насчет те, що виявляє верифікація, так це 2-3%".

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.