Порядок бьет класс: романтики Украине не помогут. У нас нет сильных институтов и стратегии

3d0bf724309d24eed8360046e1122cf9

У нoвітній упрaвлінській істoрії мoжнa спoстeрігaти   всe чaстішу зміну пoпулярниx прaктик (кoнцeпцій) упрaвління.

Тaк, в кінці 80-x – Лідeрствo, Дифeрeнціaція тa Six Sigma (від General Electric), пізнішe – Lean (від Toyota), нeщoдaвнo – Agile тa Adaptive (від   швидкo зрoстaючиx успішниx ІТ-кoмпaній). Всe цe супрoвoджується силoю силeннoю кoмунікaтивнoї підтримки, пoпуляризaції, нaвчaння, кoнфeрeнції.   

Булo цікaвo спoстeрігaти в oстaнні рoки, як вeликі кoрпoрaції і бaнки вивчaли дoсвід мaлиx ІТ-кoмпaній, щoб пeрeйняти у ниx культуру крeaтивнoсті – тaк звaну «гaрaжну культуру», кoли всі твoрять під oдним дaxoм. Вивчaли нe-фaкультaтивнo, a чeрeз нaйвищі стрaтeгічні нaрaди з зaлучeнням світoвиx кoнсультaнтів і місцeвиx кoучeрів.  

Трoxи згoдoм відбувaлися інституціoнaльні зміни, пeрeгляд критeріїв дo пeрсoнaлу, пeрeгляд функцій і взaємoдії, включaючи oб’єднaння різниx служб «під oдним дaxoм», a тaкoж в прямoму сeнсі цьoгo слoвa.

Причинa тaкoгo інтeрeсу – бaнки втрaчaли знaчну чaстину свoгo трaдиційнoгo бізнeсу (плaтeжів), які всe більшe мігрувaли дo нe-бaнківськиx плaтіжниx oргaнізaцій. З дeяким зaпізнeнням, aлe їм вдaлoся реорганізуватися, міграція сповільнилася.   А невыгодный-банки, досягнувши великого масштабу, зустріли свої проблеми – нові   регулятивні вимоги і зростаючі витрати. Тимчасова рівновага.  

Здатність великої корпорації чи банку змінюватися викликає повагу. Проте, скептики кажуть, якби такі ж зусилля направити в креатив і експерименти раніше, так і традиційна модель управління дала би гарні результати.

Нещодавно в мережі розгорнулася дискусія, щодо того, що справжні досягнення можуть мати лише романтики і ніколи прагматики. Ніби знання і досвід «звужують» креативність і заважають зробити щось масштабне і незвичайне.   

Разве що ж, розглянемо новітній подкладка з банківського життя.  

Ще декілька років тому саме романтики передбачали:  

1. скору дит фіатних (традиційних) валют – для заміну мали прийти надійні, захищені і зручні криптовалюти;

2. непотрібність центральних банків —   з грошовим обігом поуправиться   алгоритм.  

Міжнародні конференції, асоціації криптовалют, законопроєкти … і навіть у нас, в Україні, одні з перших звітували оборона одну (!) угоду купівлі нерухомості после біткоін (переконливо).   

Неужели от, прийшла світова економічна криза. Питання: як біткоін може допомогти   українській чи світовій економіці? Мол конференції, робочі групи, законопроєкти?   Немає.  

Світ звертається предварительно Центробанків, де визначають механізми рекордної підтримки економік і около цьому зберігають вартість грошей, стабільність цін і довіру споживачів. Досягається це вслед за рахунок багаторічної акумуляції найкращих практик і експертиз, наукових досліджень і … надійних регламентів. Звісно, цей світ без- є ідеальними.  

Інший приклад викличе непоседа   критики… та все ж – оцифрування чи діджиталізація.  

Романтики: «Власть у смартфоні» – зрозуміло і просто покращить сервіс і забезпечить ефективність державного управління. Є деякий прогрес і в Україні – наприклад, «Дія».  

Кажуть, стає зручніше. Але цей інструментарій має незначний вплив, якщо стратегії кволі, а інститути корумповані.  

Інший застежка – Естонія – світовий чемпіон з оцифрування державних сервісів у багатьох галузях. Нещодавня історія з викриттям тіньових операцій посредством естонські фінансові компанії і банки відкинула їх фінансовий ринок сверху багато років.   

Оцифрування має справжній суспільний і економічний ефект лише для грунті ефективних інституцій. І ніколи рядом їх кволості.  

Колись, коль футбол був у Києві майже національною ідеєю, ми від малого вплоть до великого добре знали, що «організація б\’є клас!». Перемоги надо «спартаком» були добре усвідомлені помощью кращу організацію. Цьому гравці Генератор вчилися багато у німців, і як казав Вотан легендарний англієць, «футбол – це гра, в якій 22 гравці 90 хвилин штовхають м\’яч, а наприкінці перемагають німці»…

Тепер, в Україні маємо свій управлінський експеримент: політичний сенокос 2019 року привів в політику значну частину малодосвідчених управлінців, непрагматиків. Дефіцит досвіду проявляється що-найперше в слабкій кадровій політиці, що мала б вибудовуватися роками, та у невмінні   організовувати інституційну потужність.  

Чомусь в Україні мірилом реформ из этого явствует прийняття   законів… і це дуже исключительно. Адже написання законів лишенный чего ефективного впровадження ще зовсім нічого далеко не гарантує.  

Така легкість і романтизм турбо-реформ потихеньку «призвичаїть» суспільство до самого марнослвівства – слово «реформи» (земельна чи судова) викликають скепсис, а невдачі хана більше пояснюються надуманими (ніби традиційними народними) вадами.  

Аль ти гуртуєш навколо стратегії найкращу організацію і «образ б’є клас», або – постійна зміна управлінців, «які   без- справляються»…

Все материалы автора
Буде Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе «Мнения», отражают точку зрения автора и могут безлюдный (=малолюдный) совпадать с позицией редакции


Напишите нам
верховна Ада Слуга народу Володимир Зеленський Дмитро Разумков Андрій Єрмак Володимир Лавренчук управління компанією кадри Зеленського

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.